NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI, BO BYŁ PIJANY

Kierujący Renault Master został zatrzymany przez policjantów z posterunku w Jeziorach Wielkich po tym, jak zlekceważył polecenie zatrzymania pojazdu. Jak się okazało 48-latek podjął próbę ucieczki, gdyż miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (16.06.2021) o godzinie 13:20 na drodze w miejscowości Nowa Wieś. Policjanci z posterunku w Jeziorach Wielkich w trakcie patrolu zwrócili uwagę na samochód dostawczy marki Renault Master. Tor jazdy kierującego wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci dali jadącemu autem sygnał do zatrzymania, jednakże został on zignorowany. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali pojazd i od razu ustalili powód ucieczki.

Okazał się, że niechętnym spotkania ze stróżami prawa był 48-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, ale także za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.