UCIECZKA PRZED POLICJĄ I COFNIĘTE UPRAWNIENIA

Policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili pościg za pojazdem marki Audi A4, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe. 29-letni kierujący chcąc uniknąć kontroli porzucił swój samochód na osiedlowym parkingu, a następnie zamknął się w swoim mieszkaniu. Mężczyzna musi się teraz liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (07.06.2021) o godzinie 20:35 na ulicy Witosa w Mogilnie. Policjanci ruchu drogowego zauważyli czarne Audi A4, którym kierował znany im 29-latek. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, dlatego postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący nie reagował jednak na wysyłane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe. Po kilku minutach porzucił samochód na pobliskim osiedlu i zaczął uciekać pieszo. 29-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności zamknął  się w swoim mieszkaniu. Mężczyzna musi mieć świadomość, że konsekwencje prawne na pewno go nie ominą.

Teraz odpowie nie tylko za kierowanie pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, ale także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej. Czyn ten jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.