Photo by energepic.com on Pexels.com

CZUJNI OBYWATELE UJĘLI PIJANEGO KIEROWCĘ W ŁĄKIEM

Czujni obywatele ujęli pijanego kierowcę Audi A6 i przekazali policjantom z mogileńskiej komendy. Ich obywatelska postawa zapobiegła zagrożeniu, jakie mógł spowodować nieodpowiedzialny 33-latek. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (01.06.2021) o godzinie 20:00 dyżurny mogileńskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierowcy pojazdu Audi A6. Do zdarzenia doszło w pobliżu jeziora położonego w miejscowości Łąkie. Zgłaszający poinformował przybyłych policjantów ruchu drogowego, że przyszedł łowić ryby. W pewnym momencie zauważył na pobliskim pomoście mężczyznę i kobietę, którzy spożywali alkohol. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt,że przyjechali wcześniej samochodem. Zgłaszający podejrzewając, że osoby te mogą za chwilę odjechać, zadzwonił do swojego ojca i poprosił go o pomoc. Mężczyzna zdążył dotrzeć na miejsce w samą porę. Kiedy zobaczył odjeżdżające Audi, natychmiast zablokował swoim autem drogę, uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę. 

Kierującym Audi A6 okazał się 33-letni mieszkaniec Strzelna. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata uprawnień do kierowania.

Mogileńscy policjanci dziękują czujnym obywatelom za tak wzorową postawę. Właśnie taka postawa bardzo często przyczynia się do tego, że przestępcy chwilę po zdarzeniu zostają zatrzymani. Należy pamiętać, że pijani kierowcy są sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przyczyniając się do ich zatrzymania, być może ratujemy czyjeś życie.

Info: rzecznik prasowy KPP w Mogilnie st. asp.  Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: