ZNALAZŁY SIĘ PIENIĄDZE NA RONDA W STRZELNIE

Dziś w Strzelnie odbyła się konferencja prasowa podczas której dokonania podpisania programu inwestycyjnego na budowę rond w Strzelnie.

W konferencji uczestniczyli: wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, posłanka Ewa Kozanecka, wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury poseł Piotr Król, honorowy obywatel miasta Strzelna ks. kan. Otton Szymków oraz burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber oficjalnie podpisał program inwestycyjny dotyczący przebudowy układu skrzyżowań DK 15 z DK 25, tj. ul. Kolejowa i ul. Michelsona i DK 15 z DK 25, tj. ul. Kolejowa, ul. Św. Ducha i ul. Powstania Wielkopolskiego.

POSŁANKA EWA KOZANECKA I WOJEWODA MIKOŁAJ BOGDANOWICZ TO TYLKO NIELICZNE OSOBY Z GRONA LOBBUJĄCYCH NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH W STRZELNIE

Burmistrz Dariusz Chudziński podczas dzisiejszej konferencji podkreślił, że poprawa zarówno bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak i bezpieczeństwa pieszych to priorytet.

PLAN INWESTYCYJNY BUDOWY ROND ZOSTAŁ PRZEKAZANY OFICJALNIE NA RĘCE DYREKTORA BYDGOSKIEGO ODDZIAŁU GDDKIA SEBASTIANA BOROWIAKA

GDDKiA poinformowała, że „Inwestycja o wartości 15 mln zł to oprócz zmiany organizacji ruchu przewidziane jest również wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z konstrukcją (podbudową), elementami odwodnienia i poprawę nośności, która zostanie podniesiona do 11,5 t/oś.”
Ronda mają zostać oddane do użytku w przyszłym roku.

Drugim planowanym etapem poprawy bezpieczeństwa w Strzelnie będzie budowa obwodnicy, na którą mieszkańcy będą musieli poczekać do roku 2030.Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.