NARODOWY SPIS POWSZECHNY

Komunikat UM w Strzelnie

Szanowni Państwo !!!

1 kwietnia br. (nie jest to żart) rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Więcej informacji na stronie spis.gov.pl, w tym lista pytań w NSP 2021. Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami, jakie są zawarte w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i  Mieszkań 2021.

Można to także zrobić czytając ulotkę przygotowaną przez Gminne Biuro Spisowe (GBS). Ulotkę można odebrać osobiście w Urzędzie Miejskim lub od Sołtysa (ulotki są też dostępne w bibliotece, domu kultury i ośrodku pomocy społecznej).

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz spisowy dostępny na stronie spis.gov.pl już od pierwszego dnia spisu.

Każda z osób podlegających spisowi będzie również mogła skorzystać ze spisu „na żądanie” – wystarczy zadzwonić 22 279 99 99 i spisać  się przez telefon  lub  przyjść do Urzędu Miejskiego w Strzelnie

Urząd Miejski w Strzelnie zapewnia bezpłatny dostęp do sprzętu komputerowego oraz pomoc w przeprowadzeniu samospisu internetowego.

                          PRACOWNICY GBS SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI  – ZAPRASZAMY

W sprawie Spisu może kontaktować się też rachmistrz. Musi on podać swoje dane identyfikacyjne (tj. imię i nazwisko oraz urząd statystyczny, który reprezentuje). Tożsamość rachmistrza telefonicznego lub terenowego  można zweryfikować dzwoniąc na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 oraz w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie spis.gov.pl

Szanowny Mieszkańcu. W trosce o Twój cenny czas, proszę przygotuj dane wskazane w ulotce, by spis mógł odbyć się szybko i sprawnie.

Do dokonania spisu, potrzebne będą m.in. numery PESEL wszystkich członków rodziny/lokatorów zameldowanych/zamieszkałych pod spisywanym adresem!

Zapraszam do współpracy

Gminny Komisarz Spisowy

Dariusz Chudziński Burmistrz Strzelna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.