OSZUSTWO NA PRACOWNIKA BANKU

Oszust podający się za pracownika banku zmanipulował mieszkańca powiatu mogileńskiego i nakłonił do pobrania złośliwej aplikacji, dzięki której uzyskał dostęp do jego konta i zgromadzonych na nim pieniędzy. Pokrzywdzony 30-latek stracił w ten sposób 40 tysięcy złotych.

Do mogileńskiej komendy zgłosił się 30-latek, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna poinformował, że odebrał telefon od osoby, która przedstawiła się jako pracownik banku. Oszust w trakcie rozmowy nakłonił go do zainstalowania złośliwej aplikacji. W ten sposób uzyskał dostęp do jego telefonu komórkowego i konta. Przestępca w krótkim czasie wypłacił oszczędności 30-latka oraz wziął na niego kilka pożyczek. Mężczyzna stracił w ten sposób 40 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na fakt, iż pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta lub kodu autoryzacyjnego, nie polecają także instalowania jakichkolwiek aplikacji, z której mogą wykonywać operacje na koncie klienta. O tego rodzaju próbach oszustwa należy natychmiast powiadomić bank i Policję.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.