KOLEJNE AUTOMATY SKONFISKOWANE W STRZELNIE

To już kolejna akcja KAS w Strzelnie, pisaliśmy o tym w artykule NIELEGALNE AUTOMATY W STRZELNIE

  • Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali 5 podejrzanych lokali w regionie i zatrzymali 18 nielegalnych automatów do gier hazardowych.
  • Automaty, których wartość rynkowa wyniosła ponad 200 tys. złotych trafiły już do magazynów Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

Funkcjonariusze KAS systematycznie walczą z nielegalnym hazardem,który naraża Skarb Państwa na duże straty i jest jednym z ważnych ogniw finansowania przestępczości.

W ostatnich dniach mundurowi zabezpieczyli 18 nielegalnych automatów i urządzeń do gier hazardowych m.in. w Bydgoszczy, Izbicy Kujawskiej, Lipnie, Golubiu-Dobrzyniu i Strzelnie.

We wszystkich skontrolowanych przypadkach hazard był urządzany bez wymaganego zezwolenia.

Dwa automaty wpadły w ręce mundurowych w podejrzanym lokalu w Izbicy Kujawskiej, gdzie już w ubiegłym roku KAS wykryła nielegalne urządzenia. Lokal był zamknięty przez kilka miesięcy, jednak niespodziewający się kolejnej kontroli właściciel, postanowił  wznowić nielegalną działalność.

W Bydgoszczy funkcjonariusze zabezpieczyli 7 automatów, na których uprawiany był nielegalny hazard. Z kolei w Strzelnie, oprócz trzech nielegalnych urządzeń, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zatrzymali prawie 2 tys. złotych gotówki na wypłaty dla graczy.

Gotówkę dla „wygranych” KAS zabezpieczyła również w trakcie wspólnych działań z Komendą Powiatową w Golubiu-Dobrzyniu. W jednym z lokali w tym mieście, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli kolejne 3 maszyny hazardowe, a w trakcie prowadzonego eksperymentu zarejestrowali zmianę wersji oprogramowania dla graczy, dokonywaną zdalnie przez organizatora procederu.

W skontrolowanym punkcie w Lipnie mundurowi z KAS wykryli 3 niedozwolone urządzenia do gier. Ich zabezpieczenie okazało się skomplikowanym zadaniem ponieważ właściciel połączył je stalowymi prętami, aby utrudnić wyniesienie automatów z lokalu. Funkcjonariusze do ich demontażu potrzebowali szlifierki kątowej i innych narzędzi. Taka determinacja i pomysłowość przy tworzeniu zabezpieczeń przez osoby organizujące nielegalne gry hazardowe cały czas zaskakują. Nie stanowią one jednak przeszkody dla specjalistów z Krajowej Administracji Skarbowej.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu, można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz pod adresem e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

Za urządzanie gier na nielegalnych automatach grozi nie tylko grzywna czy kara pozbawienia wolności, ale także kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

Źródło: http://www.kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.