TO NIE TAK MIAŁO WYGLĄDAĆ – UKS ALFA 99 STRZELNO VS MKS BRODNICA

Trochę inaczej wyobrażaliśmy sobie dzisiejszy wieczór. Miały być kwiaty, wywiady, wizyty w zakładach pracy. Początek meczu był bardzo wyrównany, drużyny postawiły na atak i od pierwszego gwizdka grały na wysokiej skuteczności w ofensywie. Taki stan trwał do 6. minuty, kiedy to goście poprawili grę w obronie i zaczęli „odjeżdżać” naszym zawodnikom. W 18. min. prowadzili już 17:12.

Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak do Alfy. Świetne zawody rozgrywał Szymon Tomaszewski, który uprzykrzał życie MKS-owi na prawym skrzydle, na swoim wysokim poziomie grał Oliwier Winiarczyk, do tego lepsza obrona i na przerwę schodziliśmy remisując 21:21. Niestety zryw z pierwszej połowy to było wszystko na co pozwolili nam goście. Od początku drugiej połowy stopniowo powiększali przewagę.

Nasi zawodnicy walczyli, starali się wyciągnąć z tego meczu ile się da, jednak rywale byli dziś świetnie dysponowani i ostatecznie wygrali 41:33, zdobywając jednocześnie brązowy medal Ligi Wojewódzkiej. Gratulacje dla MKS Brodnica. My kończymy ten trudny sezon na 4. miejscu. Wielu mogłoby to uznać za porażkę, dla nas jest to jednak wielki sukces, zwłaszcza patrząc na przebieg rozgrywek. Jak to już ktoś skomentował „Nie każdy może być 4. w województwie” Ale na podsumowanie jeszcze przyjdzie czas.

Dziękujemy portalowi StrzelnoOnline za profesjonalne przeprowadzenie transmisji live z dzisiejszego spotkania Alfa 99 Strzelno – MKS Brodnica 33:41 (21:21) Alfa: J. Wegner – O. Winiarczyk 10, Sz. Tomaszewski 7, E.Jankowiak 5, T. Piotrowicz 5, W. Błochowicz 3, A. Kwiatkowski 3, B. Jackowski, Sz. Wajdel, F. Brejecki, Trener: Bartłomiej Zbytniewski Kierownik drużyny: Michał Piotrowicz Sędziowie: Robert Bejgier (Kowalewo Pomorskie), Jacek Jaszyk (Bydgoszcz)