CZY ZNAJDĄ SIĘ ŚRODKI NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA ⁉️

Wicestarosta Marian Mikołajczak oraz starosta Bartosz Nowacki wnioskowali o rządowe środki na bezpieczne przejścia dla pieszych na ul. Cieślewicza. Dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze przejść dla pieszych.

Inwestycja ta pochłonie około 300 000zł. Zaplanowane zadania, to m.in. umieszczenie w obrębie wszystkich przejść oznakowania pionowego- tablic pokrytych folią fluorescencyjną oraz wykonanie oznakowania poziomego z masy chemoutwardzalnej. Pas ostrzegawczy w kolorze żółtym przed przejściem ma powstać z myślą o osobach niewidomych.

Pojawić ma się również dodatkowe oświetlenie. Zwiększona zostanie również ilość lamp z oprawami i słupami oświetleniowymi w obrębie przejść. Natomiast aktywne punkty oświetleniowe poprawią widoczność przejścia. Remont przejścia w obrębie ulicy Cieślewicza wyniesie około 40 000 zł.
Gmina Strzelno wnioskowała już o środki na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, jednak środki przeznaczone zostały na inne gminy. Temat ten poruszany był w artykule BEZPIECZNE PRZEJŚCIA NIE DLA STRZELNIAN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.