UWAGA NA OSZUSTÓW PODAJĄCYCH SIĘ ZA PRACOWNIKÓW BANKU

Przestępcy znaleźli nowy sposób, by wyłudzić pieniądze. Tym razem metodą „na pracownika banku”. Ofiarą takiego oszustwa padł 33-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który stracił prawie 26 tysięcy złotych.

Wczoraj (10.03.2021) do Komisariatu Policji w Strzelnie stawił się 33-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który zgłosił, że odebrał telefon od mężczyzny podającego się za pracownika banku, w którym posiadał konto. Mężczyzna w rozmowie poinformował go o próbie wykonania nieautoryzowanego przelewu z jego rachunku bankowego i w celu zablokowania tej operacji polecił zainstalować na telefonie komórkowym aplikację. Po jej zainstalowaniu 33-latek przekazywał oszustowi treść smsów, jakie system bankowy przesyłał na jego telefon jako potwierdzenia działań dokonywanych na jego rachunku. Mężczyzna nie był świadomy, że wspomniane działania to nic innego jak przelewy, które robił przestępca na swoje konto. Dodatkowo oszust z jego rachunku zaciągnął szybką pożyczkę. W ten sposób 33-latek poniósł straty na kwotę prawie 26 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na fakt, iż pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta lub kodu autoryzacyjnego, nie polecają także instalowania jakichkolwiek aplikacji, z której mogą wykonywać operacje na koncie klienta. O tego rodzaju próbach oszustwa należy natychmiast powiadomić bank i Policję.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.