FAŁSZYWA POLICJANTKA DZWONIŁA DO SENIORÓW Z MOGILNA

Wczoraj (26.01.2021) mogileńska policja otrzymała dwa zgłoszenia od mieszkańców, którzy informowali o kontakcie z nimi oszustki podającej się za policjantkę. Kobieta dzwoniąca do starszych osób na numery stacjonarne próbowała je przekonywać, że ich wnuczek spowodował wypadek drogowy.

Na szczęście wobu przypadkach oszustka nic nie wskórała, gdyż rozmówcy po krótkiej rozmowie przerwali połączenie, a o zdarzeniu poinformowali policję.

Czujność mieszkańców sprawiła, że oszustka nie zrealizowała swojego celu. Nie można wykluczyć, że takie próby mogą się powtórzyć, dlatego policjanci zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu mogileńskiego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi.

Przypominamy także, że w razie wątpliwości, czy osoba podająca się za wnuka lub policjanta jest nim naprawdę, należy rozłączyć rozmowę i samodzielnie wybrać numer telefonu kontaktując się z odpowiednią osobą czy instytucją.

Apelujemy również do bliskich osób starszych – zadbajcie Państwo
o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się
z Wami i pytały o radę.

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: