INTERWENCJA POSELSKA W SPRAWIE KASZTANOWCÓW – przesadzenie drzew pod znakiem zapytania

Posłanki Magdalena Łośko, oraz Urszula Zielińska złożyły zapytanie do oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy w sprawie drzew, które mają zostać wycięte podczas budowy rond w centrum Strzelna.

W odpowiedzi Dyrektor GDDKiA Sebastian Borowiak poinformował, że inwestor nie planuje przesadzenia drzew natomiast będą nasadzane drzewa z rekompensatą w innych lokalizacjach niż okolice skrzyżowań.

Biuro prasowe Poseł Magdaleny Łośko poinformowało naszą redakcję iż Pani Poseł niezmiennie stoi na stanowisku, że realizacja inwestycji polegającej na budowie dwóch rond – nie zwalnia rządu z budowy obwodnicy Strzelna.
Ronda poprawią bezpieczeństwo, ale nie wyprowadzą ruchu tranzytowego z miasta. 

Temat przesadzenia drzew ze skweru nie jest sprawą zamkniętą dla urzędników Urzędu Miasta Strzelna.


“Jesteśmy umówieni z rzeczoznawcą z Warszawy. Przyjedzie do Strzelna, oceni stan drzew oraz wycenie ewentualne koszty przesadzenia kasztanowców. Ostateczna decyzja o ratowaniu drzew ze skweru będzie należała do radnych. Gdy będą znane koszty, będziemy rozmawiać z GDDKIA. Cały czas stoję na stanowisku, że bezpieczeństwo Mieszkańców jest sprawą nadrzędną” – powiedział nam Burmistrz Dariusz Chudziński.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.