OBWODNICA STRZELNA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA – PIS ODRZUCA WNIOSEK O ZABEZPIECZENIE ŚRODKÓW

PiS w Sejmie odrzuca wszystkie regionalne poprawki Senatu do budżetu, w tym te tak ważne dla Kujaw Zachodnich:

❌rozbudowę drogi Inowrocław-Bydgoszcz

❌rozbudowę drogi Inowrocław-Toruń

❌budowę obwodnicy Kruszwicy

❌budowę obwodnicy Strzelna

Poprawki zgłoszone 2 tygodnie temu zyskały akceptację 51 senatorów.

Za kujawskimi poprawkami Senatu głosowała m.in. poseł Magdalena Łośko z KO.

Z poprawek ogólnopolskich PiS odrzucił:

❌80 mln. zł na psychiatrię dziecięcą

❌30 mln zł na przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy, w tym przemocy w rodzinie

❌95 mln zł na dodatki do emerytur dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych po 10 latach służby

❌100 mln zł na program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro)

To co PiS przyjął to 1 mld 950 mln zł na TVPiS. Senatorowie KO proponowali by te pieniądze przekazać na leczenie chorób nowotworowych i układu sercowo-naczyniowego.

Źródło i grafika: Krzysztof Brejza

2 komentarze do “OBWODNICA STRZELNA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA – PIS ODRZUCA WNIOSEK O ZABEZPIECZENIE ŚRODKÓW

  • Dziwi mnie „aktywność” parlamentarzystów PO z Inowrocławia w „pilnowaniu” realizacji obwodnic w Strzelnie i Kruszwicy.
    A gdzie była ich aktywność w tej sprawie przez 8 lat swoich rządów? Jak były realizowane obietnice wyborcze Panów Brejzy, Olszewskiego i innych z przed lat ? Nie zrobili nic wtedy a dzisiaj bezczelnie chcą się podpiąć pod cudze osiągnięcia. W ubiegłym miesiącu wyłoniono wykonawcę na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej (STEŚ-R) tych (i pozostałych w naszym województwie) obwodnic. Kolejnymi etapami tych inwestycji będą: decyzje środowiskowe, dalej dokumentacje projektowe i ostatecznie etap realizacji, czyli budowa. Wszystkie te etapy muszą być zgodnie z prawem unijnym i oczywiście potrwają kilka lat, ale nie można inaczej. Wszyscy o tym doskonale wiedzą (przynajmniej powinni), w tym Ci parlamentarzyści z PO. Proszę zobaczyć ile lat trwała sama budowa obwodnicy Inowrocławia a to że POprzednia władza tak ją zaplanowała i realizowała, że zabrakło pieniędzy na jej dokończenie – odcinek od zjazdu na Toruń do końcowego zjazdu na Bydgoszcz (o braku zjazdu do Markowic nie wspomnę) i tylko interwencje posłów PiS i wojewody Bogdanowicza doprowadziły do decyzji Pani Premier Beaty Szydło do dołożenia środków i dokończenie całej tej inowrocławskiej obwodnicy (szkoda, że kończy się przed przejazdem kolejowym w Borkowie – często zamkniętym, no ale taki był projekt). Trudno się też dziwić, że poprawka ta została przez większość sejmową odrzucona, bo co proponowała ? Ano, Pani Poseł chciała „dołożyć” do obwodnic Strzelna i Kruszwicy kosztem zabrania środków z zadań już realizowanych (może obwodnicy Kamienia Krajeńskiego?). A samo zwiększenie środków na realizację „naszych” obwodnic na tym etapie ich realizacji nic by nie dało a środki te nie zostałyby wykorzystane, bo te wszystkie (opisane wyżej) etapy realizacji inwestycji muszą i są rozłożone na lata. W mojej ocenie, te działania parlamentarzystów PO, to nic innego jak tzw. „bicie piany”. Mógłbym w tym miejscu przypomnieć jeszcze obietnice składane od lat przez Panów Całbeckiego, Kurzawę i innych przed wyborami do samorządu wojewódzkiego w sprawie obwodnicy Strzelna i drogi wojewódzkiej 255.
    Szkoda, że parlamentarzyści z PO nie interweniują u marszałka Całbeckiego w sprawie drastycznego ograniczenia połączeń kolejowych w naszym regionie.

    Odpowiedz
  • Peowcy uaktywnili się i to bardzo, aż dziwne bo do wyborów jeszcze trochę. Po ludziach z PO niczego dobrego nie spodziewałbym się. A redaktor POrtalu już podchwytuje temat i dezinformuje ludzi i tylko czekać jak zacznie głupoty gadać że w takim razie ronda są potrzebne tym bardziej. A tak naprawdę to ronda są korzystne tylko dla Burmistrza bo mu infrastrukturę wymienią pod drogą. A Mieszkańcom potrzebna jest obwodnica i zielony skwer.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.