WYGRANA ALFY99

Świetnie nowy rok rozpoczęli młodzicy Alfy 99 Strzelno. We wczorajszym meczu rozegranym w Grudziądzu nasi zawodnicy pewnie pokonali miejscowy MKS 39:17 (17:10). Spotkanie dostarczyło emocji tylko przez pierwsze 5 minut, kiedy to na tablicy widniał jeszcze remis 3:3.

Od tego momentu na boisku niepodzielnie rządzili Strzelnianie, którzy z każdą minutą powiększali przewagę nad rywalami. Koncert gry w pierwszej połowie zaprezentował Oliwier Winiarczyk, który aż ośmiokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Dzięki wysokiej skuteczności na przerwę nasi zawodnicy schodzili prowadząc 17:10.

W drugiej połowie Alfa 99 podkręciła jeszcze tempo. Zdecydowanie wzmocniła obronę, świetnie w bramce spisywał się Jacek Wegner, dzięki czemu gospodarze mieli coraz większe problemy ze zdobywaniem bramek. Skutecznością w ataku popisywali się Tobiasz Piotrowicz, Szymon Tomaszewski i Adam Kwiatkowski.

Ostatecznie po świetnym meczu, w którym każdy z zawodników rzucił przy najmniej jedną bramkę Alfa 99 Strzelno pokonała MKS Grudziądz 37:19.▶️ MKS Grudziądz – Alfa 99 Strzelno 19:37 (10:17)Alfa: J. Wegner – O. Winiarczyk 13 bramek, T. Piotrowicz 9, Sz. Tomaszewski 4, A. Kwiatkowski 4 (2 min. kary), E. Jankowiak 3, W. Błochowicz 2, B. Jackowski 1, Sz. Wajdel 1 (2)

Trener: Bartłomiej Zbytniewski

Sędziowie: Paweł Kruszewski, Karol Piernicki (obaj Grudziądz)

publikacja/foto: Krzysztof Kaźmierski