NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! REAGUJ NA ZAGROŻENIE ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU

Najbliższe prognozy pogody przewidują wysoki spadek temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu osób bezdomnych, starszych i nietrzeźwych.

Według zapowiedzi synoptyków najbliższe dni mogą być wyjątkowo mroźne. Nastąpi znaczne ochłodzenie. Temperatura na zewnątrz w nocy może spaść do -20 stopni Celsjusza. W obliczu tak niekorzystnych warunków atmosferycznych apelujemy do wszystkich o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze oraz osoby samotne i nieporadne życiowo.

Pomimo wzmożonych kontroli policjanci nie są w stanie sprawdzić wszystkich miejsc, dlatego liczymy na czujność i obywatelską postawę mieszkańców naszego powiatu. Jak można pomóc? Czasami wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby uratować komuś życie. Można również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu.

źródło: KPP Mogilno

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.