MAGDALENA ŁOŚKO INTERWENIOWAŁA W SPRAWIE JEZIOR

Od początku IX kadencji Sejmu RP trwają bardzo intensywne prace w Parlamentarnym Zespole ds. Ochrony Pojezierzy, którego członkiem jest Poseł Magdalena Łośko. Ich celem jest m.in. wypracowanie rozwiązań na rzecz ratowania kujawsko-pomorskich jezior wchodzących w skład Pojezierza Gnieźnieńskiego (m.in. Jezioro Ostrowskie, Jezioro Wójcińskie, Jezioro Gopło i leżące na pograniczu dwóch województw Jezioro Kownackie).


W trakcie prac zespołu Poseł Magdalena Łośko wraz z Senatorem Krzysztofem Brejzą we współpracy ze Stowarzyszeniem Eko-Przyjezierze zainicjowali poszukiwanie konkretnych, potencjalnych źródeł finansowania przedsięwzięć na rzecz kujawsko-pomorskich jezior.


Skutkiem tych prac było wystąpienie parlamentarzystów do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego. Parlamentarzyści zaproponowali zainicjowanie współpracy pomiędzy dwoma Województwami – Kujawsko-Pomorskim i Wielkopolskim w celu opracowania wspólnego projektu i pozyskania środków na rekultywację kujawsko-pomorskich jezior dotkniętych działalnością kopalni odkrywkowej węgla. W propozycji skierowanej do Marszałka wskazali jednocześnie konkretne źródło finansowania – Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji oraz Fundusz Odbudowy.


W odpowiedzi skierowanej na ręce parlamentarzystów, Marszałek Województwa poinformował, że podjął rozmowy z przedstawicielami Województwa Wielkopolskiego w trakcie, których ustalono możliwości współpracy pomiędzy dwoma regionami. Już w styczniu ruszą spotkania dotyczące propozycji konkretnych działań, umożliwiających pozyskanie funduszy dla ratowania jezior i stabilizowania poziomu wód powierzchniowych na wspomnianym obszarze.

ŹRÓDŁO I FOTO: Magdalena Łośko – Poseł na Sejm RP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: