KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – PODSUMOWANIE 2020 ROKU W POWIECIE MOGILEŃSKIM

Mogileńscy policjanci podsumowali zgłoszenia odnotowane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku. Przez ten okres mieszkańcy naszego powiatu za pośrednictwem elektronicznej mapy przekazali 179 sygnałów o miejscach, w których dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które od kilku lat wspomaga pracę mogileńskich policjantów oraz służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby każdy obywatel mógł bezproblemowo z niej skorzystać.

Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane i szczegółowo weryfikowane przez policjantów.

W 2020 roku mieszkańcy powiatu mogileńskiego za pośrednictwem elektronicznej mapy przekazali 179 sygnałów o miejscach niebezpiecznych, z czego 110 związanych było z ruchem drogowym. Po przeprowadzonej weryfikacji policjanci potwierdzili 53 zgłoszenia, z czego 44 przypadki zostały wyeliminowane, a 6 zostało przekazanych do innych instytucji. Nie potwierdzono 117 zgłoszeń, a 9 zostało zakwalifikowanych jako żart lub pomyłkę.

Najczęstszymi kategoriami zgłaszanymi przez obywateli z obszaru prewencyjnego oraz kryminalnego na terenie powiatu mogileńskiego były spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowanie się osób małoletnich zagrożonych demoralizacją, używanie środków odurzających oraz akty wandalizmu.

Natomiast przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie były kategoriami najczęściej zgłaszanymi z zakresu ruchu drogowego.

W sytuacjach, gdzie można było szybko zakończyć postępowanie, policjanci stosowali pouczenie lub wystawiali mandat karny np. w przypadku nieprawidłowego parkowania. Natomiast w przypadkach dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej policjanci kierowali pisma do zarządców dróg, celem sprawdzenia i w razie potwierdzenia, usunięcia nieprawidłowości.

Pamiętajmy jednak, że forma kontaktu przez interaktywną stronę nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W nagłych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję, dlatego prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

LINK DO KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA -KLIKNIJ-

Źródło: KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.