RONDO W KOBYLNIKACH W 2021 ROKU ?

Ponad 8 mln zł zagwarantowane przez rząd na budowę ronda w Kobylnikach. Dziś w Ministerstwie Infrastruktury wiceminister Rafał Weber podpisał decyzję o finansowaniu tej inwestycji.

To zwieńczenie wielomiesięcznej pracy, obecnych podczas podpisania decyzji, ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza. 

– To niezwykle ważna inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców. Powstanie tego ronda to konieczność. Cieszę się, że wspólnie z ministrem Schreiberem udało się nam pozyskać środki rządowe na to zadanie. Dodam, że to kolejna tak duża inwestycja ze środków rządowych tylko w powiecie inowrocławskim. Niedawno otwarto oferty w przetargu na dokumentację dla obwodnicy Kruszwicy. Gmina otrzyma z budżetu państwa także 13 mln zł środków na budowę mostu w Kobylnikach – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

– Rząd Zjednoczonej Prawicy w ramach tylko Funduszu Dróg Samorządowych przyznał na inwestycje w powiecie inowrocławskim już ok. 22 mln zł. Dziś możemy powiedzieć, że są zabezpieczone środki na kolejne ważne zadanie – rondo w Kobylnikach. Wraz z rondem powstaną oczywiście też m.in. chodniki, zatoki autobusowe oraz oświetlenie drogowe – mówił minister – członek Rady ministrów Łukasz Schreiber. 

Wszystko wskazuje na to, iż rondo powstanie jeszcze w 2021 r. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pełna nazwa projektu to „Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 z drogą wojewódzka nr 412 i drogą gminną nr 150833C wraz z dojazdami i infrastrukturą techniczną stanowiącą całość funkcjonalno-użytkową w Kobylnikach”.

ŹRÓDŁO: gov.pl

FOTO: gov.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.