RADNY JANKOWSKI ZŁOŻYŁ NOWY PROJEKT

W dniu 5 stycznia 2021 r. w sekretariacie starostwa powiatowego radny Paweł Jankowski złożył projekt proponowanych zmian w systemie dyżurowania aptek na terenie Powiatu Mogilenskiego od 1 marca 2021 r.

Zmiana uchwały spowoduje, że apteki zarówno w Strzelnie i Mogilnie powinny niezależnie dyżurować zarówno w nocy, niedzielę jak i święta. Uważam, że taki system dyżurowania będzie bardziej korzystny dla mieszkańców gminy Strzelno jak również Jezior Wielkich. Oprócz osoby radnego Jankowskiego jako inicjatora projektu dokument został w momencie składania podpisany również przez trójkę radnych Tomasza Krzesinskiego, Mateusza Lisieckiego oraz Przewodniczącego Rady powiatu Roberta Musidłowskiego. Projekt został rozesłany do wszystkich radnych aby mogli się z nim zapoznać oraz przejdzie ocenę formalno-prawną.

Martwi jednak fakt, że Zarząd Powiatu nie ma instrumentów, aby wymusić na aptekach prowadzenie dyżurów aptek. Może się okazać, że po wprowadzeniu uchwały i tak apteki nie będą przestrzegały harmonogramu.

One thought on “RADNY JANKOWSKI ZŁOŻYŁ NOWY PROJEKT

  • Brawo Panie Pawle. Chyba jeden z najbardziej aktywnych radnych. Widać, że chce coś zrobić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.