ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI NA STRZELEŃSKIEJ NEKROPOLII

W bieżącym roku, w obliczu pandemii, forma obchodów Narodowego Święta Niepodległości była inna niż w ubiegłych latach. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.


Na wstępie głos zabrał burmistrz Dariusz Chudziński, który powitał zgromadzonych przy pomniku Powstańców Wielkopolskich, pragnących uczcić pamięć poległych Powstańców i wszystkich którzy zginęli broniąc Polskę i Europę przed nawałem bolszewizmu. Następnie wicestarosta Marian Mikołajczak przedstawił krótki rys historyczny dotyczący dnia 11 listopada i dróg odzyskania niepodległości na innych terenach Polski oraz splotu okoliczności jakie do niej doprowadziły.
Po krótkiej modlitwie ks. kan. Ottona Szymków za poległych, nastąpiło złożenie wiązanek oraz zapalenie zniczy.
Na zakończenie burmistrz podziękował przybyłym, przytaczając słowa papieża Jana Pawła II o wolności. Powiedział m.in.:
Kolejny raz cisną się na usta w tych czasach, bardzo trudnych czasach, bardzo trudnych skomplikowanych czasach słowa Jana Pawła II, który mówił, że wolność została nam zadana, nie dana, nie dostaliśmy wolności w prezencie, mamy o nią walczyć każdego dnia. Wyrażam przekonanie, że kolejny raz staniemy w jednym szeregu, że pod sztandarami naszej Ojczyzny i Kościoła Katolickiego, w mądry, rozsądny sposób, kolejny raz będziemy walczyli o naszą wolność.
Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali Rotę, po której burmistrz zaprosił zgromadzonych na Mszę Św. za Ojczyznę.
W uroczystościach udział wzięli także radni Rady Powiatu i Gminy oraz mieszkańcy.

Fot: Heliodor Ruciński

2 myśli na temat “ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI NA STRZELEŃSKIEJ NEKROPOLII

  • 13 listopada 2020 o 09:59
    Permalink

    Tak napewno młodzi pójdą walczyć pod sztandarami Kościoła Katolickiego, o którym tak dużo obecnie się mówi i pisze na temat pedofilii i innych skaz. Niech Pan Burmistrz sobie sam staje do walki z takim partnerem u boku. Polska to kraj wielokulturowy więc o wolność napewno nie będą walczyć wyłącznie katolicy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: