IDZIESZ NA CMENTARZ? UWAŻAJ NA SWOJE MIENIE!

Policja ostrzega. Złodzieje nie mają urlopu, a zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym przestępcza aktywność wzrasta. Dlatego porządkując groby bliskich zachowajmy szczególną ostrożność, co niejednokrotnie pozwoli nam uchronić się przed przykrymi zdarzeniami.

Już za kilka dni będziemy obchodzić dzień Wszystkich Świętych. Niestety, nie dla wszystkich będzie to czas refleksji i zadumy. Dla kieszonkowców licznie odwiedzane cmentarze to okazja do kradzieży. Dlatego bądźmy wyjątkowo czujni i nie ułatwiajmy im działania. Idąc na cmentarz pamiętajmy, aby dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie pieniądze i dokumenty. Pozostawione w samochodzie na widocznym miejscu wartościowe przedmioty mogą stanowić dla złodzieja łakomy kąsek. Zwracajmy szczególną uwagę na znajdujące się w pobliżu osoby. Złodziej zwykle obserwuje potencjalną ofiarę i w razie potrzeby powoduje zamieszanie oraz stwarza sztuczny tłum. Porządkując groby miejmy cały czas na oku pozostawione przez nas torby, torebki, rzeczy osobiste. Roztargnienie, chwila nieuwagi, stwarza złodziejowi okazję do kradzieży. Kobiety noszące torebki na pasku powinny zawsze trzymać ją przed sobą i unikać noszenia z tyłu. W sytuacji zagrożenia starajmy się zwrócić uwagę innych osób. Mogileńscy policjanci w tym czasie będą częściej widoczni w okolicach cmentarzy. Informujmy mundurowych o wszelkich stwierdzonych nieprawidłowościach. Każde zgłoszenie zostanie sprawdzone. 

info: KPP Mogilno

Jedna myśl na temat “IDZIESZ NA CMENTARZ? UWAŻAJ NA SWOJE MIENIE!

  • 31 października 2020 o 08:42
    Permalink

    Myślę, że tytuł powinien brzmieć idziesz na cmentarz nie daj się złapać. O co tu chodzi no na pewno nie o wirusa. Sezon grypowy jak co roku a oni dokręcają ludziom śrubę z niewiadomego powodu. Ześwirowali na punkcie koronawirusa. Ciekawe czy pan Kaczorek pojedzie 1.11 do mamusi na cmentarz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: