„ZASTRZELENI WIEDZĄ” W GMINIE STRZELNO !!!

Gmina Strzelno przez ostatnie dwa lata prowadzi bardzo zintensyfikowane działania w celu skorzystania z pozabudżetowych środków finansowych, zwłaszcza unijnych. Jednym z głównych obszarów, które należy doposażyć jest Oświata, stąd duże zaangażowanie w projekty dotyczące edukacji. Kompleksowe działania w celu unowocześniania edukacji w szkołach Gminy Strzelno są  priorytetem. Wśród wielu projektów związanych z naszą Oświatą na szczególną uwagę, bo dotyczącym bezpośrednio uczniów, zasługuje projekt „ZASTRZELENI WIEDZĄ – kompleksowe programy unowocześnienia edukacji w szkołach gminy Strzelno”, który dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020 – EFS w ramach Poddziałania 10.2.2. Kształcenie ogólne. 

Celem obecnych władz samorządowych gminy Strzelno jest podniesienie jakości kształcenia ogólnego. Projekt Zastrzeleni Wiedzą poprzez rozszerzenie i  unowocześnienie oferty edukacyjnej   wraz z doposażeniem zaplecza technicznego w trzech naszych placówkach tj. w Szkole Podstawowej im. A. A. Michelsona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzelnie, w Szkole Podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi im. J. Dałkowskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Strzelnie oraz w Szkole Podstawowej im. G. Zielińskiego  w Markowicach ma podnieść kompetencje 240 uczniów i 22 nauczycieli oraz objąć ponad 63 uczniów ze specjalistycznymi potrzebami edukacyjnymi indywidualną opieką edukacyjną.

Udział w zajęciach z rozwijania i kształtowania  kompetencji kluczowych z wykorzystaniem metody eksperymentu, podniesienie umiejętności uniwersalnych, udział w zajęciach doradztwa zawodowego, udział w zajęciach z zakresu kształtowania i rozwijania kompetencji cyfrowych, indywidualizacja pracy z uczniem ze specjalistycznymi potrzebami edukacyjnymi to podstawowe zadania projektu, które mają wpłynąć właśnie na podniesienie kompetencji uczniów.

Udział nauczycieli w kursach w obszarze pedagogiki specjalnej, kompetencji wychowawczych, z wykorzystaniem metod eksperymentu i narzędzi TIK w nauczaniu ma podnieść ich kompetencje oraz przede wszystkim przyczynić się do podniesienia jakości i zwiększenia spectrum prowadzonych przez nauczycieli zajęć, a to z kolei niewątpliwie bezpośrednio przełoży się na cel główny projektu czyli podniesienie kompetencji uczniów w wielu obszarach.     

Zajęcia są dla uczestników całkowicie bezpłatne i odbywać  się będą w tym roku szkolnym na terenie ww. trzech placówek jako zajęcia dodatkowe poza obowiązującym planem lekcji. Jak mówi Koordynatorka Projektu – Mamy nadzieję, że forma i jakość zajęć zachwyci dzieci, a efekty jakie z ich przeprowadzenia zostaną osiągnięte wpłyną na ich dalszy rozwój.

info: Urząd Miejskie w Strzelnie

2 myśli na temat “„ZASTRZELENI WIEDZĄ” W GMINIE STRZELNO !!!

 • 23 października 2020 o 18:01
  Permalink

  O jak pięknie włodarz Strzelna pominął dzieci niepełnosprawne w projekcie. Teraz widać doskonale jakie są jego plany. Kompletnie nie liczy się z niepełnosprawnymi. Tylko pogratulować takich ruchów. Narzekaliście na poprzedniego Burmistrza ale on przynajmniej wszystkie dzieci traktował równo.

  Odpowiedz
  • 25 października 2020 o 00:19
   Permalink

   jak można dzieci ze szkół podstawowych równać z dziećmi SOSW ? Przecież to jest trochę inny poziom intelektualny.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: