KOLEJNY TRANSFER WYCHOWANKA ALFY 99

Dzieje się w naszym lokalnym szczypiorniaku. Świetna praca szkoleniowa w Alfie 99 Strzelno, poza sukcesami drużynowymi, przynosi również sukcesy indywidualne poszczególnym zawodnikom.

Otóż od sezonu 2020/2021 barwy SPR Wybrzeże Gdańsk będzie przywdziewał wychowanek Alfy Łukasz Wiśniewski. Gdański klub jest bezpośrednim młodzieżowym zapleczem występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli PGNIG Superlidze Torusa Wybrzeże Gdańsk.

Popularny „Wiśnia” swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął w strzeleńskim klubie w 2015 roku, pod okiem trenera Bartłomieja Zbytniewskiego. Nominalny lewy rozgrywający już w dotychczasowej przygodzie z piłką ręczną odniósł wiele sukcesów. Jest brązowym medalistą Ligi Wojewódzkiej młodzików, a także wicemistrzem województwa szkół podstawowych w piłce ręcznej.

W ubiegłym sezonie, przerwanym przez pandemię koronawirusa zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Poza tym ma na koncie wiele nagród indywidualnych m. in. najlepszego zawodnika turnieju, zdobytych podczas turniejów rozgrywanych w barwach Alfy 99.

Jest to kolejny wychowanek Alfy 99 Strzelno, który trafia do dużego ośrodka piłki ręcznej w Polsce. Przypomnijmy, że dwa lata temu do MTS-u Kwidzyn powędrował Jakub Ciss.

Łukaszowi życzymy, by dalej się rozwijał oraz by nie zabrakło mu samozaparcia w drodze do największych sukcesów sportowych. Powodzenia Łukasz!

publikacja: UKS Alfa 99 Strzelno

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: