NAKAZ PRZEGOTOWANIA WODY DO SPOŻYCIA – MARKOWICE

Komunikat nr 7 z dnia 28.09.2020r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie w sprawie stwierdzenia warunkowej przydatności wody do spożycia dostarczanej przez wodociąg w Markowicach, gm. Strzelno zaopatrujący odbiorców wody w miejscowości Markowice z powodu wykrycia bakterii grupy coli w ilości od 1< 10 jtk/100ml

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U z 2017r. Poz. 2294)

NAKAZ PRZEGOTOWANIA WODY DO SPOŻYCIA

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga woda do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków, niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osoby ze znacznie osłabioną odpornością.

UWAGA: Wodę należy gotować przez min 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda z kranu bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych oraz innych celów bez ograniczeń.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. W momencie wyeliminowania zanieczyszczenia mikrobiologicznego zostanie przekazana informacja o odwołaniu nakazu przegotowywania wody przed spożyciem.

PPIS w Mogilnie ul. Kościuszki, tel 58 318 87 66

ZGKiM, ul. Plac Świętokrzyski, 4, tel. 52 318 92 02

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: