OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO KIEROWCY

Obywatelskim ujęciem zakończyła się niebezpiecznie „szeroka” jazda kierowcy seata. Pijany kierowca przekazany został na drodze policjantom i nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (11.09.2020) w miejscowości Kwieciszewo. Około godziny 18:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał telefoniczną informację o ujęciu pijanego kierowcy pojazdu marki Seat Alhambra. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci prewencji. Badanie stanu trzeźwości 52-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.

Osoby zgłaszające opowiedziały policjantom, że zauważyły jadący przed nimi samochód, który co rusz zjeżdżał na przeciwległy pas drogi, przez co stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Świadkowie jechali ostrożnie za najwyraźniej pijanym kierowcą. W pewnym momencie wykorzystali dogodny moment i zajechali mężczyźnie drogę, uniemożliwiając tym samym kontynuowanie dalszej jazdę. Chwilę później powiadomili o wszystkim Policję, pozostając na miejscu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Niewykluczone, że dzięki wzorowej postawie dwójki mieszkańców gminy Mogilno nie doszło do kolejnej drogowej tragedii. Sprawcy za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Cieszymy się, że kolejny raz w walce z nietrzeźwymi na drogach wspierają nas mieszkańcy. To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. Zachowanie takie zasługuje na pochwałę, dlatego Komendant Powiatowy Policji w Mogilnie podinspektor Przemysław Tulibacki wyrażając uznanie dla obywatelskiej postawy mieszkańców naszej gminy chciałby za pośrednictwem mediów serdecznie im podziękować za ujęcie przestępcy drogowego i prawidłowe współdziałanie w tym zakresie z Policją.

Zgodnie z art. 243 § 1 kpk każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub
w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu, przy czym osobę ujętą należy niezwłocznie przekazać w ręce Policji. Pamiętajmy, aby w takich sytuacjach oszacować czy ujęcie takiej osoby nie będzie dla nas zbyt niebezpieczne.

st. asp. Tomasz Bartecki
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: