Z APLIKACJĄ NIE ZAPOMNISZ O ODPADACH – HARMONOGRAM I INNE

Już od tego miesiąca mieszkańcy gminy Strzelno mogą korzystać ze specjalnej aplikacji, dotyczącej gospodarki odpadami. Na początek można sprawdzić w swoim smartfonie, kiedy będą odbierane odpady i jakie ich rodzaje, czyli pełen harmonogram dostępny do tej pory w formie wydruku czy na stronie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kleczewie Sp. z o.o. 

Warunkiem dostępu do tych danych jest zainstalowanie nieskomplikowanej aplikacji, która intuicyjnie poprowadzi do uzyskania interesujących nas informacji. Przez najbliższy miesiąc będziemy testować to „cudo” i sprawdzać jego możliwości, a być może  je poszerzać. W tym numerze GK przeprowadzimy zainteresowanych przez ścieżkę instalacji i korzystania z aplikacji wspierając to grafiką. 

Co daje nam aplikacja? Jak sami Państwo zauważą z pewnością będą w niej harmonogramy wywozu odpadów w podziale na poszczególne obszary, na które operator (firma odbierająca odpady) podzielił Gminę Strzelno. A co najciekawsze – dzień wcześniej dostaniecie Państwo, w godzinach wczesno wieczornych, „przypominajkę” o rodzaju odpadów, które następnego dnia będą odbierane. 

Link do aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=studio.dookola.zgkim

Zaczynamy zatem

Podstawową sprawa jest oczywiście dostęp naszego smartfona do internetu. Szukamy w nim ikony Google Play lub Sklep Play. Następnie klikamy na nią i wchodzimy do Sklepu Play. Oto ikona

Po jej kliknięciu pokaże się obraz podobny temu:

W oknie „Szukaj aplikacji” należy wpisać – zgkim – pokaże się wówczas obraz jak poniżej: 

Powinien pokazać się napis ZGKiM z charakterystycznym logo – budynki, a pod nimi listek, tak jak poniżej: 

W tym momencie musimy chwilę poczekać na zainstalowanie się aplikacji. Po zakończeniu instalacji ujrzymy obraz:

Aplikacja otworzy się w podobny sposób:

Wyszukujemy swojego obszaru wpisując poniżej dane:

Po kliknięciu SZUKAJ aplikacja przeniesie nas do harmonogramu. W tej krótkiej instrukcji posłużymy się miejscowością Bławaty:

A wygląda to tak:

Zachęcamy do korzystania z aplikacji i oczekujemy na spostrzeżenia i uwagi. Aplikacja to narzędzie – nazwijmy otwarte – można i trzeba ja udoskonalać. Zatem miłego serfowania! W razie pytań proszę pisać na nasz adres mailowy: gazetakleczewska@vp.pl

Jedna myśl na temat “Z APLIKACJĄ NIE ZAPOMNISZ O ODPADACH – HARMONOGRAM I INNE

  • 7 września 2020 o 14:26
    Permalink

    Jaszcze tego brakowało… telefon ma mnie powiadamiać o śmieciach. Co jeszcze duraki wymyślą kiedy mam srać. Totalna inwigilacja.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: