ROSZADY PERSONALNE W STRZLEŃSKICH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

AKTUALIZACJA !!!

Z przyczyn osobistych Pani Tatiana Zielińska zrezygnowała z objęcia stanowiska dyrektora SOSW w Strzelnie. Ostatecznie fotel dyrektora obejmie Pani Anna Rychlewska.

Podczas ostatniego programu STRZELNICA którego emisja tym razem odbyła się ze Szkoły Podstawowej w Markowicach, rozmawialiśmy z zaproszonymi gośćmi również o zmianach kadrowych wśród dyrekcji szkół, jakie nastąpią z chwilą rozpoczęcia b.r. szkolnego.


Jak powiedziała w wywiadzie Anna Rywak, zmiany organizacyjne w placówkach są związane z programem naprawczym. Reorganizacja w oświacie ma zapewnić oszczędności, ale jednocześnie podnosić jakość kształcenia w placówkach. Stąd likwidacja szkół wiejskich i ukierunkowanie na maksymalne wykorzystanie bazy przy SP. im. Jana Dałkowskiego oraz SP. im. A.A. Michelsona i S.P. w Markowicach.

Te szkoły będą również doposażane i unowocześniane w ramach projektów, aby wyrównać szanse dzieci na korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Natomiast połączenie w zespół Przedszkola i SP. pomoże w pełni wykorzystać bazę, a także zapewni pewien ciąg edukacyjny dzieciom, które będą się rozwijały w jednej, znajomej sobie placówce. Takie rozwiązanie da również oszczędności w postaci wspólnej administracji. Dyrektorem zespołu przedszkolno – szkolnego zostanie Jarosław Kaniasty, pełniący do tej pory funkcję dyrektora SOSW na ul. Parkowej. Zastąpi on tym samym dyrektora Tadeusza Twarużka, dyrektora SP. przy ul. Gimnazjalnej. Natomiast miejsce dyrektora w SOSW im. dra Jakuba Cieślewicza zostanie powierzone Tatianie Zielińskiej.

Poniżej przedstawiamy pełną wypowiedź Anny Rywak, pełnomocnika burmistrza do spraw oświaty i argumentację wprowadzonych zmian.

4 myśli na temat “ROSZADY PERSONALNE W STRZLEŃSKICH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

 • 1 września 2020 o 05:12
  Permalink

  A czemu wyzucil panią mirke poprostu pozmieniał stanowiska co kaniasty może wiedzieć o szkole to są układy ukladziki burmistrza będziemy pamiętać o tych machlojkach wszędzie pcha swoich

  Odpowiedz
  • 6 września 2020 o 06:46
   Permalink

   A czemu cisza o zwolnieniu dyrektora z markowic czemu cisza o zwolnieniu dyrektora z gebic i obsadzeniu na stołek byłego dyrektora z ciechrza dyrektora który wiele lat okradał gminę z pieniążków robiąc puste nadgodziny teraz co będzie kradł w Gębicach. Te wszystkie machlojki do prokuratury się nadaja. Pałuki piszą a Strzelno online cisza dlaczego bo to portal który swoimi artykułami odsowa od część cichych interesów burmistrza rączka rączkę myję.

   Odpowiedz
 • 1 września 2020 o 23:03
  Permalink

  A kto jest w ZAZ Przyjezierze?

  Odpowiedz
  • 2 września 2020 o 09:23
   Permalink

   Karuzela stanowisk się kręci kto następny spadnie? Pan Kaniasty już nacieszył się stołkiem dyrektorskim w SOSW? Widać chłop szuka swego miejsca. To jak nie pasuje to może wracaj gościu do Trzemeszna czy skąd Ty tam jesteś. Chyba, że jeszcze może w chłodni spróbuje bo chyba potrzebują do pracy. Pani Rywak w naszej gminie to porażka.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: