ODPOWIE ZA ZNIEWAŻENIE RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

Policjanci ze Strzelna prowadzą postępowanie wobec 18-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego, który w trakcie udzielania pomocy znieważył ratowników medycznych. Mężczyźnie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (16.08.2020) o godzinie 1:00 w nocy. Zespół ratownictwa medycznego ze Strzelna został zadysponowany do miejscowości Przyjezierze w celu udzielenia pomocy mężczyźnie, który posiadał rany cięte głowy. Na miejscu ratownicy medyczni zastali siedzącego na ławce 18-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego. Podczas doprowadzania do karetki mężczyzna odmówił pomocy medycznej. Nie chciał też pojechać do szpitala na założenie szwów. W trakcie opatrywania stał się agresywny. Używając niecenzuralnych słów zaczął ubliżać
i znieważać ratowników oraz chciał uderzyć ich ręką. Próba zwrócenia uwagi na niewłaściwe zachowanie tylko wywoływała dodatkowe wzburzenie. 18-latek ostatecznie odmówił otrzymania pomocy medycznej i został przekazany pod opiekę rodzicom.

Teraz za swoje nieodpowiednie zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie
z kodeksem karnym za znieważenie grozi mu kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

st. asp.  Tomasz Bartecki

oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: