DOŻYNKI PARAFIALNO-GMINNE STRZELNO

15 sierpnia o godzinie 10:45 uroczystym korowodem z Rynku Miejskiego w Strzelnie zacznie się uroczyste świętowanie Dożynek parafialno-gminnych. Połączone one będą z upamiętnieniem setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Po przybyciu do Kościoła Św. Trójcy będzie miała miejsce Msza Święta. Po niej w ogrodach parafialnych rozpocznie się artystyczna część Dożynek. Wśród planowanych atrakcji znajdą się występy zespołów działających przy Domu Kultury w Strzelnie m.in. „Poturba”, „Kujawianki” czy Chór Harmonijka. Swój udział będzie miała także grupa rekonstrukcyjna Legionistów Polskich, którzy w swym pokazie zaprezentują musztrę oraz rekrutację do legionów. Grupa zorganizuje również bicie monet okolicznościowych oraz przeprowadzi kilka tematycznych konkursów. Dla uczestników Dożynek dostępne będą stoiska gastronomiczno-handlowe oraz stoiska wystawców zajmujących się rękodziełem artystycznym. Wśród atrakcji znajdzie się również miejsce dla najmłodszych, którzy będą mieli możliwość skorzystać z przygotowanego na tę okazję placu zabaw.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia ogrodów parafialnych i wspólnego celebrowania tego ludowego święta oraz uczczenia rocznicy jednej z najważniejszych bitew w historii naszego kraju.

info: Dom Kultury w Strzelnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.