WAKACJE – UWAŻAJMY NA WŁAMYWACZY I ZŁODZIEI!

Wakacje to czas urlopów i wypoczynku po męczącym roku pracy. Należy jednak pamiętać, że w tym okresie nie wszyscy wypoczywają. Niestety pełnia lata to także okres prawdziwych żniw dla włamywaczy i złodziei. Mogileńscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o wzmożenie czujności i dokładne zabezpieczanie swojego mienia przed kradzieżami oraz włamaniami.

Co zrobić, żeby podczas wakacji, aby nie stać się kolejną ofiarą nieproszonego gościa w domu i nie stracić w ten sposób dorobku życia? Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas wyjazdów oraz informowanie policji o osobach lub zdarzeniach mogących budzić nasz niepokój. Wychodząc zawsze zamykajmy drzwi, okna domu. Zwróćmy szczególną uwagę na drzwi balkonowe, tarasowe, ponieważ tą drogą najczęściej wchodzą do środka złodzieje.

Planując wyjazd nie mówmy nieznajomym o naszych planach, a zdjęcia z urlopu publikujmy w internecie zachowując zdrowy rozsądek. Informacja, że nie ma nas w domu jest wskazówką dla tych, którzy mogą chcieć tę nieobecność wykorzystać. Nie należy publikować zdjęć, które pokazują, że akurat jesteśmy na egzotycznych wakacjach i podawać terminu powrotu, bo złodzieje wiedzą wtedy kiedy i jak długo nie będzie nas w domu. Nie zapominajmy także o pomocy sąsiedzkiej. Zaufany sąsiad jest czasami najlepszym systemem antywłamaniowym.

Jeśli zauważymy podejrzaną osobę – zapamiętajmy jej wygląd, jeśli samochód – zanotujmy numer rejestracyjny. Przekażmy te dane dyżurnemu pod numer 112. Można to zrobić anonimowo. Policjanci będą skrupulatnie sprawdzać każdy sygnał.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: