BON WAKACYJNY DLA DZIECI WSPIERA POLSKĄ TURYSTYKĘ

Od kilku dni dostępny jest bon turystyczny dla rodziców wychowujących dzieci do 18 roku życia, niezależnie od dochodów. O bon dla swoich pociech mogą się również starać rodzice pracujący za granicą. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł., a na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności 1000 zł.
Bon zostaje wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). 16-cyfrowy kod zostanie przesłany na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Przy rezerwacji pobytu lub w dniu zakwaterowania należy numer okazać.


 Można go wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Można nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego. W ten sposób możliwe jest sfinansowanie również pobyt dziecka na „zielonej szkole”, kolonii czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym, zarówno latem, jak i zimą.
Bon można wykorzystać do 31.03.2022 r.
Listę podmiotów akceptujących bony dostępna jest na stronie:
https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: