ŚMIERTELNE POTRĄCENIE W WÓJCINIE – SPRAWCA SCHWYTANY Z PROMILAMI ‼️

Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę pojazdu Audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. Szybko okazało się, że kierowca był pijany – 2,14 promila w organizmie oraz miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Mieszkaniec powiatu konińskiego odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. 

Dzisiaj (09.07.2020) o godzinie 10:10 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Wójcin. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem marki Audi A6 z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie potrącił idącego prawidłową stroną jezdni pieszego. Sprawca porzucił pojazd, po czym nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, 60-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w karetce.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku i zaczęli wyjaśniać okoliczności sprawy. Na podstawie oględzin auta i relacji świadków błyskawicznie ustalili personalia kierującego.  Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w zbożu, które rosło na polu w sąsiedniej miejscowości. 29-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – alkotest wskazał 2,14 promila alkoholu w organizmie.  Podczas sprawdzania okazało się, że w ogóle nie powinien prowadzić auta, gdyż miał cofnięte uprawnienia.  

29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.  O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

info: oficer prasowy KPP Mogilno st. asp. Tomasz Bartecki

One thought on “ŚMIERTELNE POTRĄCENIE W WÓJCINIE – SPRAWCA SCHWYTANY Z PROMILAMI ‼️

  • W naszych okolicach kierowcy na podwójnym gazie to codzienność, i nikt się tym nie zajmie. Musiało dojść do tragedii… Zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.