POLICJA PRZYPOMINA O KONTROLACH AUTOKARÓW

Przed nami okres wakacji.  Mimo epidemii, także i w tym roku dzieci, młodzież, a także dorośli, wyjadą na zorganizowany wypoczynek. Policjanci mogileńskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo  podróżujących zachęcają do kontroli autokarów.

Kontrole najlepiej zgłaszać w formie pisemnej u oficera dyżurnego lub pocztą elektroniczną na adres: mogilno@bg.policja.gov.pl

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

Kontrole autokarów przez policjantów ruchu drogowego prowadzone będą na parkingu przy ul. Rynek w Mogilnie (naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji). W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym miejscu niż wyznaczone.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

info: oficer prasowy KPP w Mogilnie st. asp. Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.