Photo by Taras Makarenko on Pexels.com

STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę peugeota, który w terenie zabudowanym jechał 108 km/h. Brak wyobraźni i rażące naruszenie przepisów kosztowało mieszkańca powiatu mogileńskiego 400 złotych i 10 punktów karnych. Mężczyzna dodatkowo straci prawo jazdy na 3 miesiące.

W minioną sobotę (20.06.2020) o godzinie 9:20 w miejscowości Wójcin policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę peugeota, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 58 km/h. Mieszkaniec powiatu mogileńskiego w związku z popełnionym wykroczeniem i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa został ukarany 400 złotowym mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Mężczyzna dodatkowo straci prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja przypomina ‼️

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.