POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANYCH KIEROWCÓW. POMOGLI OBYWATELE

Policjanci mogileńskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców –
w obydwu przypadkach pomogli obywatele, którzy zareagowali we właściwy sposób, gdy tylko zobaczyli zagrożenie na drodze.

Eliminowanie z ruchu pijanych kierowców jest jednym z priorytetów działań policji. Niejednokrotnie mundurowi wspierani są przez obywateli, którzy zgłaszają jaką trasą
i jakim pojazdem porusza się nietrzeźwy. Zdarzają się również sytuacje, że obywatele sami ujmują pijanego i na miejsce wzywają policję.

Wczoraj (14.06.2020) o godzinie 12:15 dyżurny komendy otrzymał anonimową informację, z której wynikało, że po miejscowości Przyjezierze porusza się nietrzeźwy kierowca Forda Mustanga. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego napotkał na drodze wskazany pojazd. Za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec Mogilna, od którego czuć było wyraźnie alkohol. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Oprócz tego mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kilka godzin później na drodze w miejscowości Szczepanowo przewrócił się 53-letni motocyklista. Kiedy przypadkowi świadkowie chcieli udzielić mu pomocy, wtedy wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna próbował odjechać, jednak świadkowie wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i powiadomili policję. Na miejsce pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy sprawdzili stan trzeźwości 53-latka. Badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu.

Pamiętaj! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujesz może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze.

info: oficer prasowy KPP w Mogilnie st. asp. Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.