AKCJA „KŁUSOWNIK”

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie patrolował wspólnie ze strażnikami łowieckimi tereny leśne. Działania te miały na celu między innymi zapobiec przypadkom kłusownictwa.

Jednym z ustawowych zadań policji jest zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach leśnych, między innymi przed kłusownictwem, kradzieżami drewna, szeroko rozumianym szkodnictwem leśnym, ale również służące poprawa bezpieczeństwa przebywających rekreacyjne i wypoczywającym tam osób. W tym zakresie policjanci współpracują z partnerami tj. służbami, które w swoich zadaniach mają zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach leśnych. Należą do nich m.in. funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej, z którymi  w miniony czwartek (28.05.2020) pełnił służbę dzielnicowy z mogileńskiej komendy.

Na początku spotkania funkcjonariusze omówili i przeanalizowali problematykę związaną z kłusownictwem zwierzyny na terenie naszego powiatu. Następnie udali się na wspólny patrol.

Funkcjonariusze skontrolowali ambony myśliwskie, a także tereny leśne pod kątem ujawnienia sideł i wnyk. Tym razem nie ujawnili żądnych nieprawidłowości.

st. asp. Tomasz Bartecki

Źródło: Link

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.mogilno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.