GMINA STRZELNO Z NOWYM LOGOTYPEM

Przedstawiamy nowy logotyp miasta Strzelna. Autorem projektu jest firma AtomProjekt z Gniezna.

KILKA INFORMACJI OD AUTORA PROJEKTU:
1. Logo jest autonomicznym znakiem identyfikacyjnym. Funkcjonuje odrębnie, ale może być stosowany przy herbie gminy, przy czym go nie zastępuje, a jedynie uzupełnia w miejscach, gdzie zastosowanie herbu nie jest niezbędne. Głównie z luźniejszych, mniej formalnych przekazach, np. komunikacja sieciowa, gadżety, sygnatury, etc.
2. Logo Strzelna w swoim zamyśle miało oddawać prastarego ducha tego samorządu. Stąd użycie w nim elementów stylizowanych na historyczne – czcionka pisana, z dziś coraz rzadziej używanymi „ogonkami” oraz rycina nawiązująca do najbardziej znanej i charakterystycznej architektonicznej budowli Strzelna.
3. Rozpatrując znaczenie i przekaz logotypu, należy spojrzeć na niego nieco szerzej i znaleźć odniesienia do tego, co ma symbolizować.
4. Na koniec, najprostszym doświadczeniem potwierdzającym i dobrze oddającym istotę różnicy pomiędzy herbem, a logotypem jest użycie tego znaku na różnego rodzaju, często mniej formalnych, a nawet dość luźnych gadżetach firmowych. Proszę sobie wyobrazić użycie herbu na odzieży różnego rodzaju… Np. koszulkach, czapkach, spodenkach, chustach etc. Oczywiście można to zrobić, ale identyfikacja taka będzie budzić kontrowersje i wywoła głosy zniesmaczenia o swoistej profanacji herbu, który ze swej natury rzeczy jest niejako oficjalną „pieczęcią” każdego miasta. Dwuznaczne zresztą będzie użycie herbu w wielu innych obszarach, jak choćby: niektórych miejskich obiektach, urządzeniach, infrastrukturze, w sporcie, kanałach social mediowych etc. We wszystkie te role, idealnie wciela się zazwyczaj logotyp miasta.

info: AtomProjekt

Wspomnieć jeszcze należy, iż autor projektu pełnię praw do tego znaku całkowicie pro-bono👏🏻

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.