Photo by veeterzy on Pexels.com

ŚRODKI NA BUDOWĘ DROGI MIRADZ – NOWA WIEŚ PODZIELIŁY RADNYCH POWIATOWYCH

Podczas sesji nadzwyczajnej rady powiatu zwołanej 15 maja, starosta Bartosz Nowacki uzasadnił decyzję przychylenia się do prośby radnych o przebudowę drogi powiatowej Miradz – Nowa Wieś, dzięki 50% rządowego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak mówił starosta, inwestycja jest kosztowna i zamyka się kwotą 3.800.000 zł. Jak twierdził, jest to ważna inwestycja, gdyż nie wiadomo jak w przyszłości będzie wyglądać dofinansowanie w związku z sytuacją pandemii koronawirusa. Zarząd powiatu przegłosował realizację inwestycji. Burmistrz Dariusz Chudziński rozważa natomiast pobudowanie przy drodze ścieżki rowerowej ze środków własnych gminy i przy dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego, na poziomie 80-90% po zakończeniu programu naprawczego, co nastąpi za ok. 2.5 roku.
Na zapytanie radnego Waldemara Ciesielczyka, starosta odpowiedział, że przebudowana droga będzie także poszerzona do 6 m (obecnie ma poniżej 5,5 m). Zostanie też jeszcze w tym roku położona nowa nakładka bitumiczna od znaku Strzelno w kierunku Zofijówki.

W materiale video przedstawiamy całą dyskusję dotyczącej remontu drogi w Miradzu


Swoje niezadowolenie wyraził były starosta Tomasz Barczak, który twierdził, że takie inwestycje powinny być realizowane przy współudziale finansowym gminy. W podobnym tonie wypowiedział się również radny Wojciech Baran, który sugerował jakoby gmina Strzelno miała dorzucać się do inwestycji realizowanych przez gminę Mogilno. Wicestarosta Marian Mikołajczak w odpowiedzi byłemu staroście mówił natomiast, żeby nie pogłębiać animozji między mieszkańcami Strzelna i Mogilna, a inwestycja jest bardzo ważna, gdyż droga jest w fatalnym stanie. Radny Paweł Jankowski natomiast zwrócił uwagę, że zrealizowano największą inwestycję w powiecie, jaką jest pobudowanie szpitala w Mogilnie, teraz należy się zająć bezpieczeństwem drogowym na wyżej wskazanym odcinku, gdyż problemem może być uzyskanie środków rządowych na tego typu inwestycje w przyszłości.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.