RADNY PIOTROWICZ : CZY TO BĘDZIE PROBLEM ?

Podczas ostatniej kwietniowej sesji Rady Miasta Strzelna radny Michał Piotrowicz w imieniu mieszkańców Osiedla Piastowskiego zasygnalizował burmistrzowi Dariuszowi Chudzińskiemu problem podrzucania śmieci. Radny prosił burmistrza, by poważnie rozważył propozycję zamykania śmietników i zaopatrzenia mieszkańców w klucze oraz w monitoring. Jak zauważył, w weekendy podjeżdżają duże samochody, które podrzucają śmieci między blokami. Radny Piotrowicz wyraził też obawę, że firmy mogą wyrzucać śmieci także w lasach i w innych niedozwolonych miejscach.

Burmistrz potwierdził obawy radnego. Powiedział, że gmina ma prawo wyegzekwować umowę, choć ona nie gwarantuje tego, że ludzie nie będą pozbywać się śmieci w sposób nieuczciwy.

Jak stwierdził, PSZOK pomoże uregulować sytuację, która w ostatnim czasie była fatalna, z racji podrzucanych odpadów w Przyjezierzu. Wójt Jezior Wielkich Dariusz Ciesielczyk zawarł umowę z ZGKiM w Kleczewie by rozwiązać ten problem i śmieci są na dzisiaj wywożone.

Aktualnie administrator lokalu ma obowiązek podpisać umowę na m.in. jeden pojemnik odpadów zmieszanych 120l z lokali niezamieszkałych (firmy, instytucje). Czy ilości oddawanych odpadów będą podawane prawidłowo, czas pokaże. Na podpisanie umowy z firmą wywożącą odpady, przedsiębiorcy mają czas do końca maja.

Stawki obowiązujące w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kleczewie

Jeśli natomiast chodzi o sytuację na Osiedlu Piastowskim burmistrz twierdzi, że wielokrotnie poruszał tę kwestię z prezesem spółdzielni Wojciechem Baranem i decyzja o zamykaniu śmietników należy do administratora terenu.

Burmistrz powiedział, że sprawę podrzucania śmieci będzie miał szczególnie na uwadze. Osoba odpowiedzialna za gospodarkę śmieciową w UM, p. Natalia Adamczak pokazała kleczewskiej firmie miejsca szczególnie narażone na podrzucanie odpadów, na które firma powinna zwrócić uwagę.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.