APEL PROBOSZCZA OTTONA SZYMKÓW

Podczas niedzielnej mszy św. ks. kanonik Otton Szymków zaapelował do Parafian o zabieranie odpadów plastikowych i szklanych ze sobą do domu. Jak wiemy w ostatnim czasie cena śmieci znacznie wzrosła. Skoro i tak płacimy za wywożone frakcje jak tworzywa i szkło to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać zużyte już wkłady czy znicze do swoich przydomowych pojemników. Od 1 stycznia zmieniły się zasady i parafia nie może już wywozić odpadów na własny koszt. Wiąże się to ze znacznym obciążeniem budżetu parafii.

W materiale video przedstawiamy wypowiedź ks. kanonika Ottona Szymków, gdzie opisuje problem z jakim aktualnie boryka się parafia która jest naszym wspólnym dobrem, bo wszyscy korzystamy z cmentarza i chcemy aby nadal był upiększany i konserwowany.

Zapytaliśmy w ankiecie czy opiekunowie grobów strzeleńskich cmentarzy powinni ZABIERAĆ znicze i inne odpady podlegające segregacji do przydomowych koszy na śmieci. Niestety tylko 27% głosujących pozytywnie odniosło się do przedstawionej propozycji, a przecież niewielkim wysiłkiem możemy w znaczący sposób wspomóc strzeleńską parafię, a jak już wiele razy mogliśmy się przekonać proboszcz Otton potrafi zagospodarować właściwie powierzone parafii środki. Proboszcz jest człowiekiem, który oddał Strzelnu i mieszkańcom swoje serce.
Zastanówmy się następnym razem przy wyrzucaniu śmieci do koszy na cmentarzu, czy faktycznie nie zabrać ich do domu.

ZABIERZMY SWOJE ODPADY DO SWOICH POJEMNIKÓW TO NIC NIE KOSZTUJE, A POMOżE NASZEJ PARAFII !!!!

Podajemy również też nr. konta dla wszystkich, którzy chcieliby wspomóc parafię w tym trudnym czasie, kiedy osobiste uczestnictwo we Mszy św. jest niemożliwe:

Parafia Rzym-Kat p.w. Świętej Trójcy Plac Św. Wojciecha 1 88-320 Strzelno

Nr konta: 21 8159 0003 2001 0000 3548 0001

kontakt: parafia@parafiastrzelno.pl


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.