GMINA STRZELNO W PROGRAMIE PLANU GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ

Na sesji Rady Miejskiej w dniu 12 marca b.r., radni uchwalili przyjęcie dla gminy Strzelno Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, który ma za zadanie polepszenie jakości powietrza poprzez zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Oszczędności z tego tytułu zwiększą bezpieczeństwo energetyczne gminy.
Na sesji nadzwyczajnej w dniu 24 marca, radni po podjęciu stosownej uchwały zmieniającej zapisy w uchwale budżetowej, przy zmianie Wieloletniej Prognozy finansowej zabezpieczyli w budżecie na ten cel 1.200.000 zł.

W ramach tego, do programu wpisano termomodernizację sali gimnastycznej przy szkole A.A. Michelsona, wymianę kotłów CO na gazowe w Przedszkolu nr. 1 i nr. 2, wymianę dachu, termomodernizację i wymianę źródła ciepła na gazowe w Szkole Podstawowej im. J. Dałkowskiego oraz Szkole Podstawowej w Markowicach i znajdującym się przy niej Oddziale Przedszkolnym, termomodernizację budynku oraz wymianę kotłów gazowych w OSP, MGOPS, termomodernizację dachu oraz wymianę źródła ciepła na gazowe w budynku Urzędu Miejskiego.

Na wyżej wymienione zadania, gmina zakupiła w zeszłym roku kotły o wartości 130.000, które to będą traktowane jako wkład własny do projektu.
Kwota dofinansowania do projektu, który Gmina Strzelno złożyła już w Urzędzie Marszałkowskim, może wynieść nawet do 85% wartości projektu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.