CZY PSZOK OTRZYMA ZIELONE ŚWIATŁO OD MIESZKAŃCÓW STRZELNA KLASZTORNEGO?

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie, 24 marca podjęto uchwałę o zabezpieczeniu środków w kwocie 1.466.000 zł. na budowę PSZOK ( Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Aktualizację do projektu wykonała firma Kodek z Poznania. Punkt ten zostanie usytuowany za oczyszczalnią ścieków w Strzelnie Klasztornym. Na utwardzonym i ogrodzonym placu z monitoringiem znajdą się kontenery na wszelkiego rodzaju odpady nie kwalifikujące się do składowania w przydomowych koszach na odpady komunalne.

Na terenie PSZOK będą składowane odpady wielkogabarytowe, opony oraz odpady niebezpieczne do których kwalifikują się opakowania po farbach, akumulatory, przeterminowane leki, baterie. Dodatkowo na teren PSZOK będzie można dostarczać te bioodpady, które nie zmieszczą się w worku, czyli gałęzie po obcince drzew.

W ramach tej kwoty zakupiony zostanie też ciągnik, ładowarka i rębak do gałęzi. Pozwoli to na znaczne oszczędności dotyczące gospodarki śmieciowej w gminie.

Powstanie PSZOK jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi prawdopodobnie w sierpniu 2020 r.
Po akceptacji projektu przez Urząd Marszałkowski zostanie ogłoszony przetarg i rozpocznie się długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja budowy PSZOK.

Aktualnie jednak inwestycja stoi pod znakiem zapytania, gdyż część mieszkańców Strzelna Klasztornego sprzeciwia się jej, ponieważ uważają, że PSZOK może zagrażać ich życiu i zdrowiu.

2 komentarze do “CZY PSZOK OTRZYMA ZIELONE ŚWIATŁO OD MIESZKAŃCÓW STRZELNA KLASZTORNEGO?

  • Nie dziwię się tym ludziom. Też bym się bał gdyby takie coś miało być niedaleko mojego domu.

    Odpowiedz
  • Nie dość że śmierdzi pod nosem z oczyszczalni to jeszcze chcecie zrobić śmietnisko ?na pewno nie będzie takiej zgody

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.