POMOC CARITAS OSOBOM STARSZYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM W NASZEJ GMINIE W OBLICZU PANDEMII

Jak informuje ks. kanonik Otton Szymków, w przyszłą środę i czwartek od godz. 16.00 będą wydawane dary z CARITAS dla osób potrzebujących. Z pomocy mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie są objęte pomocą z Opieki Społecznej. Dlatego należy pobrać stosowne zaświadczenie z Opieki Społecznej o nie uzyskiwaniu pomocy z tej instytucji. Ksiądz kanonik zachęca wszystkich potrzebujących, starszych, samotnych i ubogich do skorzystania z tej formy wsparcia.

JESTEŚ OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ?

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podpisała rozporządzenie w sprawie wydawania orzeczeń o niepełnosprawności i stopnia niepełnosprawności. Nie trzeba osobiście stawiać się przed komisją na badanie, ani załączać od lekarza zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego niemożność osobistego stawiennictwa z powodu długotrwałej i nierokującej poprawy choroby. Należy tylko do złożonego wniosku dołączyć dokumentację medyczną.

Jeśli nie możesz liczyć na pomoc najbliższych, zgłoś się po pomoc do Opieki Społecznej, lub zadzwoń do Urzędu Miasta. Na pewno nie zostaniesz bez pomocy. Wolontariusze pomogą zrobić zakupy, czy wykupić recepty.

JESTEŚ OSOBĄ W PODESZŁYM WIEKU?

Staraj się pozostać w domu. Twój układ odporności, m.in układ limfatyczny odpowiedzialny za walkę z wirusami i bakteriami nie działa tak sprawnie jak układ limfatyczny ludzi młodych.
Jeśli jesteś osobą samotną i nie możesz liczyć na pomoc rodziny, poproś sąsiadkę, wolontariusza, bądź zadzwoń do Opieki Społecznej lub Urzędu Miasta. Na pewno nie zostaniesz bez pomocy. Jednak pamiętaj, że kontakty w obliczu pandemii zostały ograniczone do minimum, dlatego Opieka Społeczna pomaga w pierwszej kolejności tym osobom, którymi nie ma się kto zająć.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.