TAKIEJ MSZY WIERNI NIE PAMIĘTAJĄ

Bazylika Św. Trójcy ma bogatą historię, ale chyba nikt nie spodziewał się, że doczeka momentu, kiedy w niedzielnej sumie weźmie udział kilkunastu parafian. Samemu proboszczowi parafii Ottonowi Szymków też pewnie ciężko przypomnieć sobie taką sytuację i przykro sprawować Mszę św. przy prawie pustych ławkach.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem wielu parafian postanowiło pozostać w domu, co pokazało mądrość Strzelnian, lecz jak wspomniał w komentarzu jeden z mieszkańców: Mam nadzieje, że oprócz powstrzymania się od chodzenia do kościoła, także powstrzymamy się od tłumnego zbierania się w supermarketach.
Dla własnego i innych dobra powstrzymajmy się od tłumnego oblegania sklepów. Wszystko wskazuje na to, że najgorsze dopiero przed nami. Jeszcze nigdy niewidzialny wróg nie był tak niebezpieczny. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapewnił, że żywności nie zabraknie.

Niedzielną transmisję mszy oglądało na żywo blisko sześciuset wiernych.

W przyszłą niedzielę postaramy się przeprowadzić transmisje na kanale You Tube, gdyż dotarły do nas sygnały, że wiele starszych osób nie posiada konta na facebooku, a używają telewizorów ze wspomnianą aplikacją.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.