PODSUMOWANIE IV PRZYSTANKU PROFILAKTYCZNEGO W STRZELNIE

W dniach 6-7 marca odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie, IV Przystanek Profilaktyczny. Jego celem jest popularyzowanie profilaktyki rówieśniczej, promowanie życia bez uzależnień, bez domagania się wdzięczności za pomoc i działanie, a równocześnie zachęcanie młodzieży do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, integracji w grupie. Organizatorem była grupa PaTPORT, która powstała w 2015 r, wraz z opiekunami p. Aldoną Matuszak, p. Marią Biernacką, p. Tatianą Kępińską, p. Mariolą Rutkowską i p. Jackiem Łuczakiem, przy współpracy z Domem Kultury. Zrzesza ona w swoich szeregach młodzież klas piątych, szóstych i ósmych.
Wśród uczestników Przystanku, szkoła gościła młodzież m.in. z Torunia, Barcina, Włocławka, Złotnik Kujawskich, Stawek i Inowrocławia.

Spotkanie przebiegało pod hasłem: DZIAŁAJ – TWÓRZ – ŻYJ, a czas spędzony na warsztatach tematycznych: teatralnych, muzycznych, plastycznych, kreatywnych, krawieckich, fryzjerskich, tanecznych, wokalnych, fotograficznych i samoobrony, był czasem bardzo owocnym.
Młodzież uczestniczyła również w ciekawych spotkaniach profilaktycznych z policją KP w Strzelnie, psychologiem Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Mogilna oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, również z Mogilna.

Przystanek Profilaktyczny zakończył się w sobotę, 7 marca. Młodzież zebrała się na strzeleńskim Rynku, aby pokazać, że potrafi wspólnie się bawić i cieszyć bez używek, alkoholu, czy narkotyków, że jest pełna pasji i zainteresowań.
Uczestnicy podziękowali za wsparcie finansowe burmistrzowi Dariuszowi Chudzińskiemu, za pomoc w organizacji Przystanku – dyrektorowi Domu Kultury Pawłowi Gębale oraz dyrektorowi Tadeuszowi Twarużkowi za wsparcie.

Warsztaty prowadzili:

warsztaty teatralne – Paweł Gębala
warsztaty muzyczne – Arkadiusz Kubiak
warsztaty plastyczne – Monika Osowicz
warsztaty fotograficzne – Mikołaj Rutkowski
warsztaty wokalne – Jakub Kawalerski
Krzysztof Tomkiewicz
warsztaty kreatywne – Agnieszka Krawczyk
warsztaty krawieckie – Honorata Grobelna
warsztaty taneczne – Renata Lesnau
warsztaty fryzjerskie – Katarzyna Proszkiewicz – Lewandowska
warsztaty samoobrony – Sylwester Kwieciński
Przemysław Matuszak
Krystian Prill

Patronat medialny nad imprezą objął nasz portal StrzelnoOnline

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.