INFORMACJE MINISTERSTWA W SPRAWIE OBWODNICY, ŚCIEŻKI I ROND

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego, w odpowiedzi na przesłane przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego zapytanie dotyczące budowy obwodnicy oraz innych prac mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach strzeleńskich, zastępca dyrektora Departamentu Dróg publicznych Agnieszka Krupa potwierdziła informację o tym, że Strzelno znalazło się w programie 100 obwodnic i w związku z tym rozpoczyna się proces konsultacji Programu, czyli uzgodnienia resortowe, konsultacje społeczne, opiniowanie partnerów gospodarczych i społecznych oraz opracowanie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Prace przygotowawcze będą prowadzone od chwili obecnej, a środki na inwestycję zostaną zatwierdzone po przyjęciu Programu przez Radę Ministrów.
Trzeba mieć jednak świadomość, że przygotowania to proces długotrwały, wymagający szeregu uzgodnień i pozwoleń, dlatego fizycznie inwestycja będzie realizowana prawdopodobnie w latach 2027 – 2029.

Bardzo ucieszyła także decyzja o dofinansowaniu ze środków rządowych, z programu BRD inwestycji gminnej, przebudowy drogi wojewódzkiej 62 na odcinku Strzelno-Kobylniki od km 0+000 do km 11+500 (30 387 606 złotych), która zostanie poprowadzona przez pola, omijając wioski. Jest szansa na to, że do Kruszwicy dojedziemy także ścieżką rowerową. Inwestycja znajduje się obecnie na etapie przygotowań i będzie realizowana w latach 2021 -2022.
Przypomnijmy, że dokumentacja na tę inwestycję była przygotowana i leżała w GDDKiA od bardzo dawna, jednak w 2011 r. nie znaleziono środków mimo sprzeciwu mieszkańców Stodół i Stodólna oraz wystosowanego pisma do ówczesnego ministra infrastruktury, Cezarego Grabarczyka

Kolejną inwestycją będzie przebudowa skrzyżowań dróg krajowych 15/25 w Strzelnie, na których powstaną dwa ronda. Cała inwestycja postępuje w szybkim trybie dzięki “specustawie drogowej”. Właściciele posesji otrzymali rekompensatę za tereny przejęte przez GDDKiA na rzecz inwestycji. Odwołanie Państwa Gradowskich od decyzji Wojewody Kujawsko – Pomorskiego zostało odrzucone, o czym możemy przeczytać w decyzji Ministra Rozwoju z dnia 18 grudnia. Budowa Rond ma zostać zrealizowana w latach 2020-2021.

Cały tekst decyzji Ministra Rozwoju w 👉 linku

3 komentarze do “INFORMACJE MINISTERSTWA W SPRAWIE OBWODNICY, ŚCIEŻKI I ROND

  • Kiedy obwodnica? 2027-2029? Czy ja dobrze widzę?!!! Ale niepotrzebne to ronda szybko będą! Czas organizować kolejna blokadę ktoś nas chce zrobić w ….!

    Odpowiedz
  • A co z hałasem powodowanym przez pozarywane studzienki ?? Cisza – niech Radni przeznaczą swoje diety na naprawę infrastruktury ZGKiM.. Pan Pieszak zwolennik rond może cos w tym temacie ???

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.