CZY JEST SZANSA NA ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ MOGILNO – STRZELNO – KRUSZWICA?

Jak podaje portal mojakruszwica, opracowanie mapy przebiegających ścieżek rowerowych przez woj. kujawsko pomorskie dobiega końca. Trasa ta będąca częścią Drogi EuroVelo9, biegnie przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, Włochy i Chorwację i krzyżuje się z drogą EuroVelo2 zaczynającą się w Irlandii, biegnącą przez Wielką Brytanię, i już na kontynencie przez Holandię, Niemcy, Polskę, Białoruś, aż do stolicy Rosji, Moskwy.

Dla nas ważna informacją jest, że będzie ona także przebiegać na trasie Mogilno – Strzelno – Kruszwica – Włocławek. Założenia są takie, by droga opierała się głównie o Szlak Piastowski. Rozważany jest też wariant z pominięciem Mogilna i poprowadzeniem ścieżki na trasie Trzemeszno w woj. wielkopolskim – Strzelno – i Kruszwicę.
Z Kruszwicy szlak biegłby dalej do Dobrego, Ciechocinka aż po Włocławek. Rozważany jest również węzeł Biskupina, aż do Żnina.
Dla fanów dwóch kółek byłaby to duża przyjemność, ponieważ taką ścieżką moglibyśmy dojechać aż do samego Gdańska, bądź Warszawy. Trzymamy kciuki za realizację projektu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.