KONCERT KARNAWAŁOWY

9 lutego 2020 roku o godzinie 17.00, w sali Domu Kultury w Strzelnie odbędzie się Koncert Karnawałowy w wykonaniu orkiestr dętych. Wystąpią połączone zespoły: Orkiestra Dęta OSP Strzelno i Gąsawska Orkiestra Dęta Pałuki pod batutą Jacka Jackowskiego. Repertuar koncertu to światowe przeboje muzyki popularnej. W programie pojawią się utwory takich wykonawców jak: Lady Gaga, Carlos Santana, Modern Talking, Krzysztof Krawczyk czy Maryla Rodowicz. W koncercie zaprezentuje się gościnnie wokalistka – Bianka Urbanowska oraz instrumentaliści – Waldemar Jackowski, Maciej Wróblewski, Arkadiusz Kubiak, Krzysztof Krąkowski, Jacek Superczyński, Krzysztof i Marta Buzow.

BIANKA URBANOWSKA


Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu w klasie śpiewu solowego Pani Małgorzaty Ratajczak oraz absolwentką Akademii Bydgoskiej na kierunku Wychowanie Muzyczne. Od wielu lat w różnych składach koncertuje z muzykami z całej Polski m. in. z Bogdanem Hołownią, Mateuszem Kurkiem, Jackiem Prokopowiczem, Bartkiem Szopińskim, Piotrem Proniukiem, Andrzejem Kownackim oraz z zagranicy Flavio Gulottą, Stanem Breckenridge. Przez pięć ostatnich lat koncertowała w duecie z włoskimi wokalistami: Andrea Lattari, Luigi Pagano, Roberto Zucaro, Sergio Bettas. Ostatni projekt Bianki to realizacja koncertu „Latem zagrane” we współpracy ze znanym kompozytorem, dyrygentem i jurorem wielu programów telewizyjnych Adamem Sztabą. Była założycielką i liderką zespołu B4BAND, z którym wydała autorską płytę pt. ”Najpiękniejszy czas”.

Od stycznia ubiegłego roku rozpoczęła pracę nad solową płytą, która niebawem ukaże się w polskiej przestrzeni muzycznej. 

Zawodowo pracuje w szkole oraz prowadzi „Szkołę Muzyki Rozrywkowej” w Żninie, gdzie kształci młodych wokalistów.

Gąsawska Orkiestra Dęta Pałuki istnieje już 15 lat. Powstała w 2004 roku i działa przy Szkole Podstawowej w Gąsawie. Uświetnia wiele uroczystości na terenie gminy i poza nią. Każdego roku organizuje koncert karnawałowy, w którym udział biorą zaproszeni goście. Z zespołem występowali: Bianka Urbanowska, Agnieszka Twardowska, orkiestry z Mogilna, Strzelna i Wilczyna w ramach projektu MUZA, chóry Hemantus i Harmonia.

Orkiestra Dęta w Strzelnie powstała na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku (badania nad dokładną datą powstania zespołu ciągle trwają), jako orkiestra działająca w strukturach Ochotniczych Straży Pożarnych i tak jest do dzisiaj. Kapelmistrzami byli: Bernard Kotecki, Roman Hyży, a od 1996 roku funkcję tę sprawują Piotr Barczak i Jacek Jackowski. Orkiestra występuje w środowisku lokalnym podczas różnych uroczystości, bierze udział w przeglądach i konkursach o zasięgu wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolskim, a także organizuje autorskie koncerty.

Obie orkiestry prowadzone są przez Piotra Barczaka i Jacka Jackowskiego, którzy postanowili połączyć potencjał zespołów i pokazać się szerszej publiczności. W sumie odbędą się trzy koncerty, w trzy kolejne niedziele: 2 lutego w Gąsawie, 9 lutego w Strzelnie i 16 lutego w Barcinie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.