W MOGILNIE PIERWSZE PORODY W KWIETNIU

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu sprawozdanie z prac nad przeprowadzką strzeleńskiego szpitala przedstawiła dyrektor SPZOZ w Mogilnie Pani Ewa Bonk-Woźniakiewicz. Z wypowiedzi Pani dyrektor wynika, że pierwsze porody w nowym szpitalu w Mogilnie będą możliwe już w kwietniu.

Z uwagi na nową komfortową infrastukturę oraz fakt iż trzon personelu medycznego bedą stanowić pracownicy szpital w Strzelnie może sprawić, że odział położniczy będzie wizytówką “nowego szpitala” w Mogilnie.
Dyrekcja SPZOZ cały czas prowadzi rozmowy, aby powiększyć personel lekarzy.

Dyrektor Woźniakiewicz rozwiała również obawy byłego starosty, a obecnie radnego powiatowego PSL Tomasza Barczaka co do funkcjonowania laboratorium w Strzelnie. Były Starosta uważa, że skoro nie będzie funkcjonował szpitala w Strzelnie to również nie powinno istnieć laboratorium.

Wspomnieć należy że to w poprzednich kadencjach Rady Powiatu przeforsowano absurdalną budowę szpitala w Mogilnie, gdyż dużo mniejszymi środkami można było wyremontować szpital w Strzelnie.
Doprowadziło to do stanu, że nie ma środków na inne inwestycje, jak na przykład remont drogi z Miradza do Nowej Wsi, na którą 50 % środków refunduje Fundusz Dróg Samorządowych.

Pocieszające jest to, że ta polityczna decyzja jaką niewątpliwie była rozbudowa szpitala w Mogilnie nie pomogła radnym zajmującym czołowe stanowiska utrzymać władzy w powiecie mogileńskim.

4 komentarze do “W MOGILNIE PIERWSZE PORODY W KWIETNIU

 • Widzę że pan Barczak na szczęście już były starosta powiatu mogilenskiego – w mojej ocenie chyba najgorszy starosta w historii naszego powiatu, nadal robi wszystko żeby w Strzelnie nie było nic. Nawet się martwi że laboratorium może zostać.

  Odpowiedz
  • Panie Piotrze i tu się Pan myli. Większość osób, które forsowaly budowę szpitala w Mogilnie dziś pełni najważniejsze funkcje.

   Odpowiedz
  • Odpisywać się nie trzeba. Wystarczy nie korzystać z tego szpitala bo rejonizacji nie ma a bardzo dobre szpitale na bardzo wysokim poziomie są nie tak daleko bo w Bydgoszczy. Taki mogileński szpital nigdy im nie dorówna.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.