Photo by Mateusz Dach on Pexels.com

POLICJANCI POMOGLI CHOREMU MĘŻCZYŹNIE DOTRZEĆ DO SZPITALA

Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego podczas jazdy samochodem doznał ataku epilepsji. Dzięki błyskawicznej reakcji strzeleńskich funkcjonariuszy
66-letni mężczyzna trafił w porę do szpitala.

Zadaniem Policji jest służenie społeczeństwu i pomaganie w najróżniejszych sytuacjach, nie tylko tych związanych stricte z bezpieczeństwem. Dowodem na to jest niecodzienne zdarzenie, które rozegrało się w minioną niedzielę (19.09.2020)
w Strzelnie.   

Przed południem do budynku komisariatu wbiegł zdenerwowany mężczyzna.
W rozmowie z komendantem nadkom. Jackiem Klemensem wyjaśnił, że potrzebuje pilnej pomocy, ponieważ przewożony przez niego pasażer nagle zasłabł. 

Komendant wspólnie z policjantem zespołu kryminalnego st. asp. Emiliuszem Chojnackim od razu przystąpili do sprawdzenia czynności życiowych 66-letniego mieszkańca Inowrocławia. W międzyczasie poprosili o pilny przyjazd pogotowia ratunkowego. 

W związku z tym, że stan zdrowia mężczyzny zaczął się pogarszać, funkcjonariusze nie czekając na przyjazd karetki podjęli decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala. Starszy pan po kilku minutach został przekazany personelowi medycznemu.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów udało się w porę zażegnać niebezpieczną sytuację, która mogła zagrozić życiu i zdrowiu mężczyzny.

info: oficer prasowy KPP Mogilno st. asp. Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.